«ناصر البحری» معروف به «ابوجندل» که در گذشته محافظ شخصی اسامه بن لادن بود، گفت: بن لادن در تلاش است تا به جنگ افزار اتمی دست پیدا کند و چنانچه موفق شود، در استفاده از آن تردید نخواهد کرد.


به گزارش «تابناک»، وی در گفت‌وگوی اختصاصی با «القدس العربی» چاپ لندن با بیان موضوع بالا افزود: اینترنت، ابزار اطلاع‌رسانی القاعده به شمار می‌رود و هر چند که استفاده‌های زیادی از این امکان برای عملیات در سراسر جهان کردیم، اما موجب شد که برخی از اعضای القاعده از این طریق لو رفته و دستگیر شوند.

«ابوجندل» دیروز و «البحری» امروز در ادامه این گفت‌وگو که به نوعی اعتراف شبیه بود، گفت: حمله به محمد بن نایف، وزیر کشور عربستان با استفاده از پیچیده‌ترین سیستم‌های مخابراتی طراحی شد و برنامه انفجار هواپیمای آمریکا بر فراز دیترویت نیز نشان داد که القاعده به سلاح‌های فراتر از هسته‌ای نیز می‌اندیشد.

هر چند وی پیش از این در گفت‌وگو با روزنامه‌ای انگلیسی گفته بود، «وقتی کسانی را که به خاطر اسامه کشته شدند دیدم، با خودم گفتم ای کاش او را همان روزها به قتل می‌رساندم»، اما این‌بار از اینکه محافظ بن لادن بوده افتخار کرده و می‌گوید: افتخارم این است که روزگاری محافظ شیخ اسامه بن لادن بودم البته اکنون دیگر «ابوجندل نیستم» بلکه «ناصرالبحری»، پدر 5 فرزند و شوهر دو زن هستم.

«البحری» اعتراف جالب دیگری هم دارد: من همواره دو گلوله را آماده شلیک داشتم که به محض دستگیری بن لادن بایستی به او شلیک می‌کردم! و خدا را شکر می‌گویم که به استفاده از این دو گلوله مجبور نشدم.

محافظ پیشین بن لادن چندی پیش نیز در گفت‌وگو با رسانه‌های آمریکایی گفته بود: تمدن آمریكا را می‌ستایم، اما تا زمانی كه از خاورمیانه خارج شود، با آنها می‌جنگم.

او در گفت‌وگوی قبلی خود اضافه کرده بود، من گمان می‌كنم كه اسامه بن‌لادن در حال طرح‌ریزی حملات جدیدی به آمریكاست. او وقتی قول دهد كاری بكند، حتما انجام می‌دهد. بن‌لادن بدون شك، در افغانستان است؛ نه پاكستان. من قبایل مرزی پاكستان را به خوبی می‌شناسم. بن‌لادن یك میلیونر است، اما همیشه ساده زندگی می‌كند. او با نان و آب خالی هم می‌تواند زندگی كند. او مردی است كه خود را با زندگی و با كمترین امكانات وفق داده است